Blog > Komentarze do wpisu
Zima

Ostatni dzień sierpnia wita mnie deszczem, śniegiem i zimnem.

Pierwsze słowa tej notki może powinny brzmieć inaczej. Może powinny mieć takie znaczenie jak w starożytności incipit?

Spróbujmy:

O nędznego świata człowieku, Gosię swoją opiewaj!

Wiem, parafraza, nic oryginalnego, nuda, flaki bez oleju. Ale tak dawno nie pisałem, że warto by było nie ograniczyć się tylko do pierwszych słów...

A co u mnie? Oprócz pracy, która przynosi satysfakcję, ale robi sieczkę z mózgu (ile można znieść A. Quick czy V. Holt, a co dopiero mówić o N. Roberts) i dojazdów do pracy czas wypełnia mi też powrót do domu. Ogólnie dużo się dzieje, kota mi kradną, do akademika na paru dokumentach nie poprzestają, Tomki czytają, Gosie czasem obrażają.

Może i czasami obrażają, ale wierzę, że rok, który minął jest tylko początkiem, jest tylko fundamentem, "rokiem zerowym". Bardzo się cieszę z tych 365 dni.

Oprócz ulegania miłości walczę z własnym sobą. Dopada mnie jesienna depresja. Muszę schudnąć, zmądrzeć, zarabiać, pić marchewki, znowu dostrzec piękno świata, przestać się bać, mniej myśleć, więcej działać, schudnąć (samym pisaniem nie zrzuci się tego co wypełnia niepotrzebnie spodnie), odzywać się, przestać się bać. A boję się i czasami nie ogarniam tego świata i siebie too.

 

Chcę kochać, cieszyć się ze słów, z papirusu, z filmów. W sumie cieszę się, bo to fakt. :) Ale wolałbym już słoneczny październik niż deszczowy sierpień. Jeszcze trochę...

wtorek, 31 sierpnia 2010, mjto

Polecane wpisy